RSS

Remes Puchar Polski: Przyjaźń przyjaźnią, awans Polonii

07 Kwi

Pierwszy mecz 1/4 finału Remes Pucharu Polski dał minimalną wygraną zespołowi z Konwiktorskiej 1:0. Toteż kibice byli pewni, że w Krakowie, na obiekcie im. Jana Pawła II mecz rewanżowy będzie ciekawy i zacięty. I taki też był. Ostatecznie kibice zobaczyli 4 bramki, remis i awans „Czarnych Koszul”.

W ostatnich meczach Polonia najwięcej pożytku ma z Filipa Ivanovskiego. Macedoński napastnik, na którym niektórzy wieszali już psy zaczął grać tak, jak prawdziwy napastnik powinien. Gol w meczu Polonii z… Polonią (Warszawa kontra Bytom) i teraz kolejna dołożona bramka. Wypada więc stwierdzić, że pod okiem „Bobo” Kaczmarka Ivanovski odrodził się. I oby na jak najdłużej mu to pozostało.
Wracając zaś do meczu, to „Pasy”, tracąc bramkę w 5. minucie meczu miały 85. kolejnych na strzelenie trzech goli, dających awans. Pierwsza szansa na rozpoczęcie odrabiania strat skończyła się na słupku bramki Przyrowskiego. Strzelał Mierzejewski.
Więcej słupków, poprzeczek ani goli na Kałuży nie widziano w pierwszej połowie. 1:0 dla drużyny ze Stolicy.
Druga połowa. Zamiana stron na boisku. I dopiero zamiana stron pozwoliła Kraksie zdobyć gola. Krakowianie uczynili to szybciej od Ivanovskiego, gdyż potrzebowali tylko 4. minut od gwizdka pt. „zaczynamy grę”. Mierzejewski zrehabilitował się za strzał w słupek i tym razem zmieścił piłkę między poprzeczką, słupkiem i Przyrowskim. 1:1.
Bramka na 2:1 dla KSP to dzieło Ivanovskiego, Piątka i… cracovskiej poprzeczki. Ale po kolei. Ivanovski strzelił w poprzeczkę, a do piłki dopadł Piątek i we wtorek, 7 kwietnia, cieszył się z bramki dla „Czarnych Koszul”.
Ostatni akcent bramkowy to 73. minuta. Tomasz Moskała, który pojawił się na polu gry ledwie 180 sekund wcześniej , strzelił na 2:2.

7 kwietnia 2009, 17:30 – Kraków
Cracovia 2-2 Polonia Warszawa

Łukasz Mierzejewski 49, Tomasz Moskała 73 – Filip Ivanovski 5, Łukasz Piątek 57

Cracovia: 33. Marcin Cabaj – 15. Paweł Sasin, 13. Michał Karwan, 17. Łukasz Tupalski, 27. Łukasz Derbich – 9. Dariusz Pawlusiński, 2. Maciej Murawski (19, 8. Arkadiusz Baran), 5. Marek Wasiluk (62, 34. Karol Kostrubała), 19. Paweł Nowak (70, 18. Tomasz Moskała), 24. Łukasz Mierzejewski – 20. Bartosz Ślusarski.

Polonia: 12. Sebastian Przyrowski – 4. Vlade Lazarevski, 5. Piotr Dziewicki, 13. Łukasz Skrzyński, 20. Jarosław Lato – 11. Marek Sokołowski (17, 14. Łukasz Piątek), 6. Tomasz Jodłowiec, 18. Igor Kozioł, 15. Łukasz Trałka (55, 23. Radosław Majewski), 7. Adrian Mierzejewski (79, 33. Daniel Ciach) – 8. Filip Ivanovski.

W drugim dzisiejszym meczu Ruch Chorzów pokonał Zagłębie Lubin 2:1. W pierwszym meczu, w Chorzowie, także „Niebiescy” byli górą, bo wygrali 3:0, i to oni awansowali do 1/2 finału Remes Pucharu Polski.

źródło: własne