Memento mori dla L’Aquili

Pieśń – Hejnał, skomponowany w 2008 roku przez Michała Lorenca, na zlecenie księdza proboszcza Drozdowicza z bielańskiego kościoła pokamedulskiego. Wykonywany przez Des Orient.

Może nie wszystkim się spodoba, ale mi się podoba i lubię jej słuchać. Bo niesie za sobą niezwykłe przesłanie: Memento mori czyli Pamiętaj o śmierci. Zwłaszcza w obliczu ostatnich wydarzeń we włoskiej Abruzji i znajdującego się w tamtym regionie miasteczka L’Aquila stało się to przesłanie nader aktualne.
Od poniedziałku docierały do nas wiadomości o zabitych, rannych i kolejnych wstrząsach sejsmicznych. Cierpienie tych, którzy przeżyli jest nie do porównania z niczym innym. Bo chyba nie było w L’Aquili osoby, która w tej katastrofie nie straciła kogoś z rodziny lub ze znajomych.
I to właśnie takie chwile pokazują, że człowiek jest niczym, gdy postawi się go obok sił natury. Sił, które próbuje się poskromić. Bo człowiek nie może zrozumieć, że niektórych rzeczy się nie da poskromić. Że niektóre procesy się mu nigdy nie podporządkują. Tak właśnie jest z naturą, która w poprzedzający Wielki Tydzień poniedziałek pokazała swoją smutną twarz. Ale twarz, niestety wymuszoną przez człowieka.
[*]
Memento mori, mori memento

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: