Mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim… Część 3.


Zmiany na pl. Bankowym. Pasażerowie zdezorientowani (TVNWarszawa.pl)

Mimo, że z placu Bankowego zniknął tymczasowy przystanek w kierunku Pragi, to nie wszyscy ten fakt odnotowali. W poniedziałek rano zdezorientowani pasażerowie wciąż próbowali z niego skorzystać.

Oj… Dawno się tak nie uśmiałem jak w ostatnim tygodniu. Fakt, trochę mi nie na rękę, że przystanek na Bankowym jest teraz po drugiej stronie placu, ale trudno. Zmiana lokalizacji, a raczej powrót do właściwej lokalizacji stał się powodem przezabawnych jak dla mnie scen.
Oto bowiem jadąc sobie od przystanku Kino Femina już z jakiejś odległości widziałem przez przednią szybę tramwaju grupkę ludzi 70+, którzy czekają jak gdyby nigdy nic na przystanku na tramwaj/autobus. I gdy ten podjechał jakież było ich zdziwienie, frustracja, oburzenie etc. etc., że motorniczy/kierowca nie chce otworzyć im drzwi. Ale przecież po pierwsze prowadzący pojazd ma zakaz otwierania drzwi i wpuszczania/wypuszczania pasażerów poza przypadkami zagrożenia zdrowia lub życia poza przystankami. Co bardziej logiczniejsze, to tuż przy pasach stoi wielki czerwony słupek ZTMu z informacją, że przystanek został przeniesiony. No ale po raz kolejny widać, że niektórym nie chce się czytać, bo uważają, że są najmądrzejsi w Warszawie i ich zmiany przystankowe nie dotyczą i mogą wsiadać tam gdzie wsiadali, mimo że przystanek jest już gdzieś indziej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: