Mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim… Część 5.

Dziś o tym, jak zrobić sobie krzywdę przy Wileńskiej 18.

Pułapka na rowerzystów: Słupki wyrosły na środku trasy (Gazeta.pl Warszawa)

Miał być wygodny szlak rowerowy z Targówka na Pragę, wyszło jak zwykle. Ścieżka wzdłuż al. Solidarności jeszcze nie jest skończona, a już ktoś wmurował na jej środku słupki.

Nic, tylko wziąć i palnąć kogoś w łeb. Pytanie tylko kogo? Czy władze wspólnoty, że polują na Bogu ducha winnych cyklistów, czy też na projektantów – Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych za takie wyprowadzenie ścieżki, by wchodziła nagle na nie ich teren. I jeszcze temu wszystkiemu uroku dodaje ten kosz na śmieci. Jak ktoś trochę szybciej jedzie ścieżką, to może nie zauważyć, że za niewinnym koszem stoją sobie słupki, między którymi jednak wypadało by się zmieścić, by nie być zmuszonym do sprawdzenia jak się lata z rowerem lub wylatuje z roweru. Jako, że nie wybieram się w tamte okolice nie będę sprawdzał tego na własne oczy, ale wygląda to dosyć intrygująco. Całe szczęście, że tuż obok jest specjalistyczna przychodnia lekarska. I nawet jak ktoś sobie zrobi krzywdę na którymś ze słupków, to lekarz jest na miejscu niemal od razu. A raczej byłby, bo przecież przychodnia znajduje się w budynku, którego wspólnota postawiła te słupki, więc oni nie czują się odpowiedzialni za powstałe szkody, czyli wypadki.
Może rozwiązaniem byłoby puszczenie na wysokości Wileńskiej 18 części ścieżki rowerowej buspasem (przy okazji zmiana jego charakteru na krótkim odcinku z czasowego na stały buspas) dla rowerzystów jadących w stronę Wisły, a Ci, którzy jechali by od Wisły mogliby jechać po węższej ścieżce, która zmieściła by się spokojnie na terenach miejskich. Fakt, że byłoby to trochę po angielsku, ale Warszawa przywykła do większych absurdów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: