Mam tak samo jak ty, miasto moje a w nim… Część 6.

Dziś: o tym co ma wspólnego SPEC i płeć Warszawy, czy warszawskie autobusy mogą być smutne

1) Prezydent nagrodziła prezesa i sprzedała SPEC (TVNWarszawa.pl)

Prezydent podpisała we wtorek akt notarialny sprzedaży Stołecznego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Rzutem na taśmę Hanna Gronkiewicz -Waltz zdążyła jeszcze nagrodzić prezesa spółki. Była to jej ostatnia decyzja w sprawie SPEC.

Warszawa jest kobietą. Od tego momentu niezaprzeczalnie. Bo gdyby była mężczyzną, to od dziś byłaby mężczyzną „niepełnowartościowym”. „Niepełnowartościowym” – bo sprzedaż SPEC-u jest strzałem w ważny męski narząd, którego kobiety nie posiadają. A że dużo krzyku było na długo przed, a w samym momencie podpisania była cisza, to znaczy, że kula przeszła przez powietrze, bo nie miała w co trafić.
Niestety, ale SPEC był jedną ze spółek miejskich, które były filarami i wręcz elitarnymi spółkami – obok MZA-TW-ZTM i paru innych. Skoro sprzedano SPEC, to kwestią czasu jest sprzedaż albo miejskich autobusów albo tramwajów. I będziemy mieli taki cyrk, że Zygmunt III Waza się będzie w grobie przewracał, a szabelka na kolumnie w końcu spadnie i trzeba będzie Stolicę przenosić. Proponuję by nową stolicą było Trójmiasto. Hm… Albo nie. Lepiej niech będzie nim Gniezno. Powrót do korzeni i zatoczenie koła przez historię naszego państwa.

2) Porzucony autobus? „Czeka na holowanie” (TVNWarszawa.pl)

Uszkodzony autobus, stojący na przystanku, wzbudza zainteresowanie przechodniów.

Szkoda mi tego autobusu. Stoi sobie taki samotny. I jeszcze na dodatek niepełnosprawny. Jego pełnosprawni koledzy go mijają a on sobie stoi. Nikt nie nim nie zainteresuje. Pan go zostawił.
Może ktoś się zlituje nad nim i ma wystarczająco duży ogród, by go przygarnąć do siebie. W końcu zima idzie powoli i przydałby mu się ciepły kąt.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: