Euro, Euro i po Euro

I co? Już po wszystkim… Kilkanaście dni kolorowego szaleństwa, które podzieliło kraj na pół, dziś się zamknęło. Nikt bowiem nie przechodził obojętnie wobec Mistrzostw Europy UEFA EURO 2012 TM

31 spotkań przyniosło wiele emocji. Tym razem nie sprawdziła się, mocno już wytarta maksyma, że gra tyle a tyle drużyn, a na końcu wygrywają Niemcy. Tym razem wygrali Hiszpanie. La Furia Roja, która przez kilka spotkań była bardziej Roja niż Furia. Ale zasłużyli na zwycięstwo meczem finałowym i 4:0 z Włochami.

Jednak Włochom też szacunek się należy. Smutek Pirlo, Buffona i innych… Dla nich to tylko srebro. Jednak oni przegrali w sportowej walce. Oni byli w tym meczu po prostu słabsi. Srebro ma zawsze gorszy smak od złota, gdy przegra się je w sportowej walce.

A gdzie się podziali moi ukochani Niemcy? A podziali się w półfinale, za sprawą Super Mario Balotelliego. Tylko, że niestety ten mecz pokazał, że… że coś tam w tej międzynarodowej reprezentacji Niemiec poszło nie tak. Zabrakło tej – lekkiej jak na niemieckie realia – gry, której Niemcy się nauczyli.
I niestety gdzieś tak w trakcie drugiej połowy meczu Niemcy-Włochy, zacząłem dopingować Squadra Azzurra. Tak się zasadniczo nie powinno robić, ale zmusił mnie rozum, a przede wszystkim zmusiło mnie do tego otoczenie.

Reprezentacja Polski… Znów tylko, a może aż, trzy mecze. Z tym, że zamiast zwyczajowego: meczu otwarcia, o wszystko i o honor, były: mecz otwarcia z Grecją, mecz o honor z Rosją i mecz o wszystko z Czechami.

Teraz zacznie się rozliczanie. Rozliczanie rządu, parlamentu, premiera, PZPN, Smudy, „farbowanych lisów”, budowniczych i wszystkich innych. Znów zacznie się to polskie piekiełko. Bo przecież Euro, Euro i po Euro. A życie po Euro istnieje. I trzeba się na nie na powrót nastawić… Zwłaszcza, że w 2013 i 2014 też organizujemy kilka sportowych imprez o randze kontynentalnej i światowej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: