Bemowo On Air… na 50% mocy

Temat bemowskiego (a.k.a. babickiego) lotniska wałkowałem już na e-kartach bloga wiele razy. Czas ten cienki placek, który po wałkowaniu został posypać czymś, co doda mu smaku. Tym czymś będzie zdecydowanie jednodniowy pokaz lotniczy Bemowo On Air, który przydarzył się dziś.

2012 rok jest rokiem wielu lotniczych rocznic, a wszystkie te skumulowały się dodatkowo w okolicach 8 września. I z okazji tych wszystkich rocznic Aeroklub Warszawski popełnił wydarzenie pod nazwą Bemowo On Air. W sumie mogłoby się ono nazywać BBB On Air (BBB od Bemowo [lotnisko leży na terenie dzielnicy] Babice [bo taką nosi oficjalnie nazwę[ Bielany [bo w tej dzielnicy jest główne wejście na lotnisko]), ale nie chodzi o nazwę.

Już dotarcie do bramy głównej komuś, kto na swoje lotnisko wchodzi od strony Boernerowa, sprawiło trochę trudności. Ale dzięki temu wiem, skąd się wzięła nazwa ulicy Księżycowej. Od tamtejszego krajobrazu, bo początkowy kawałek tej ulicy przenosi w inny, nie mówię, że gorszy świat. Jest tam trochę inaczej i można uciec od tego całego miejskiego zgiełku, mimo iż nadal jest się w mieście, i to stołecznym.

Jak się okazało, to i tak nie wszedłem bramą główną, a jakimś pobocznym wejściem zorganizowanym na czas BOA. Trudno 😉 I wszystko byłoby fajnie, gdyby nie ten chińsko-tajwański jarmark zabawek. Już przeżyłem zapach lodów (2,50 za sztukę) zmieszany z zapachem smażonej na ruszcie kiełbaski (nie wiem ile za sztukę). W końcu udało się przedrzeć przez strefę plastikowo-gastronomiczną na plac przed hangarami i… zaskoczenie. Samoloty są, owszem, ale za barierkami. Żeby do nich podejść trzeba było być VIPem.

Ja przeżyję, bo i tak samoloty te znam. Jedne lepiej, drugie gorzej, ale znam. Ale młodzież by może chciała zobaczyć i dotknąć te cuda. Przynajmniej część.

CDN…

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: