TVP a sprawa londyńska

Przypomina mi się kultowa i oklepana już scena z filmu „Miś”, gdy pani w urzędzie (chyba pocztowym) mówi, że „Nie ma takiego miasta jak Londyn”. Tegoż „Misia” pokazywała ostatnio po raz plus minus 123 TVP. Ta sama TVP uznała, że faktycznie miasta o nazwie Londyn nie ma. Po wielkich i wspaniałych i zakończonych z ogromną ilością dziesięciu medali igrzyskach całe miasto w mniemaniu TVP przestało istnieć, bo akurat trafił weń meteoryt.

Tymczasem Londyn istnieje i ma się dobrze. I na dodatek odbyła się, (bo gdy piszę te słowa, oglądam na oficjalnym streamie ceremonię zamknięcia) wspaniała impreza sportowa. Mianowicie były to Igrzyska Paraolimpijskie.

A nasza kochana TeleVizja Polska vel TeleVizja Publiczna stwierdziła, że im się nie chce, że nie ma pieniędzy, że to mało estetyczne, że sami nie wiedzieli czemu, ale nie pokazali tej imprezy. Czy zrobili słusznie? Zdania są w polskim społeczeństwie podzielone i to zgodnie z prastarą zasadą, że gdzie dwóch Polaków, tam przynajmniej trzy opinie i trzy zdania.

Ja uważam, że był to błąd TVP. Dziś miałem (dosyć niespodziewanie) okazję porozmawiać trochę o Igrzyskach Paraolimpijskich podczas „rodzinnego” obiadu. I podtrzymuję moje, dosyć oczywiste, stwierdzenie, iż to w tych Igrzyskach widać ideę igrzysk, która miała być przewodnią w wizji barona Pierre de Coubertin. Tu najważniejsze jest to, że chciało się startować. Tu nikt nikomu nie kazał wygrywać. Tu się nawet nie walczyło. Tu liczył się sam udział. Samo pokazanie, że się może, że się chce. Że wypadek czy choroba nie zawsze musi przed człowiekiem zamykać wszystkie drzwi. Wręcz przeciwnie, może otwierać inne, nowe drzwi.

Brawa dla Polaków, którzy wywalczyli 36 medali. I tylko szkoda, że żadnego z nich nie widzieliśmy wywalczanego na żywo w TVP.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: