Mont Ventoux nie pokonany, ale przynajmniej ujarzmiony przez Kwiatka

tour_15_etapTo było do przewidzenia, że Flowerman, czyli nasz Michał Kwiatkowski na 15 etapie Wielkiej Pętli straci białą koszulkę najlepszego młodzieżowca na rzecz Nairo Quintany z Movistaru. Co zrobić… Omega Pharma – Quick-Step nie ma w składzie na Tour żadnego typowego górala, zaś jedyny aspirujący do roli lepiej radzącego sobie w górach Sylvain Chavanel też nie dał rady, mimo przedetapowych zapowiedzi. I tak Kwiatkowi należą się ogromne słowa uznania, bo odpadł od grupy Froome’a dosyć późno, a na mecie stracił do niego niewiele ponad 3 minuty i nadal utrzyma się w czołówce Touru.
Duże wrażenie zrobił na mnie Froome. Liderujący Brytyjczyk z grupy Sky na podjeździe pod Mont Ventoux dwa razy niemal z miejsca potrafił „odstawić od koła” Quintanę, że podobne to chyba widziałem ostatnio w Formule 1, gdy Vettel uporał się z jakimś maruderem i zaraz zniknął mu z przodu. Na kilkuprocentowym wzniesieniu Froome potrafił jechać tak szybko i lekko, jakby to był płaski stół, a nie stok Géant de Provence. Jeżeli jest to efekt tylko i wyłącznie znakomitego przygotowania fizycznego do wyścigu, to już teraz mogę się założyć, że żółta koszulka aż do finałowej kreski na Polach Elizejskich w Paryżu nie zmieni już swojego właściciela.
No i jeszcze jedno: Tylu kibiców w polskich, biało-czerwonych barwach na trasach kolarskich wyścigów nie widziałem od dawna. To też cieszy. Zwłaszcza, że to jednak setki kilometrów od Polski.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: