Rok akademicki się zaczął

No i znów się zaczęło… Doroczne przekleństwo… 1 października, jak okiem wstecz w historię spojrzeć, jest dniem rozpoczęcia roku akademickiego.
Warszawa, jako jeden z największych – o ile nie największy – w kraju ośrodków akademickich znów zapełnił się stadami różnorakiego „ptactwa”.
Tak, ptactwa. A czemu? Bo studenci przypominają ptaki – pierwszoroczniaki to takie słoikowe dodo, chodzą grupami gdzie je wiatr poniesie, oglądają wszystko dookoła, bo przecież wszystko wokoło jest nowe i nieznane.
W starszych rocznikach mamy większą różnorodność ornitologiczną: sowy, gołębie, pawie. Pierwsi adres zamieszkania najchętniej zmieniliby na BUW, „Narodową”, względnie jakąś bibliotekę osiedlową. Drudzy szwędają się w bliżej nieokreślonym celu i kierunku po mieście, byle tylko nie iść na wykład. W końcu trzecia grupa, to Ci, którzy lansują własną modę i styl, uważając przy okazji, że są tak wspaniali, że wszyscy się nimi podniecają.
Wysokich lotów… I pamiętajcie, że w szkole was szkolili, na uczelni – uczą, a w życiu i tak na niewiele wam się to wszystko przyda.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d blogerów lubi to: